Anasayfa Haberler Termodinamik Ve Hayat Boyu Öğrenme Projesi
Menü

Termodinamik Ve Hayat Boyu Öğrenme Projesi

Termodinamik Ve Hayat Boyu Öğrenme Projesi

 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Türkiye’deki gelişen insan kaynakları kapasitesine “Hayat Boyu Öğrenme”yi geliştirerek ve tanıtarak katkıda bulunmak hedefiyle hayata geçirdiği Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenme’nin Geliştirilmesi Projesi–II (HBÖ-II) sona erdi.

Ocak 2016’dan bu yana 24 pilot ilde yürütülmekte olan projenin kazanımları ve sürdürülebilirlik planı ile ilgili sunumların paylaşıldığı kapanış konferansı 10 Ekim 2017’’de Ankara’da düzenlendi.


Projenin başlangıç tarihinden itibaren yaklaşık bir buçuk yıldır yürütülmesinde aktif katılımıyla sektör temsilcisi olarak yer alan firmamız, projenin sonlanması ile, sektörde konusunda tek olarak yer almaktan onur ve mutluluk duyduğu bu projede  görevini ve sorumluluğunu başarılı bir şekilde tamamladı. Sektör temsilcisi olarak projenin başından itibaren konunun takip ve katılımcısı olan firmamızı, çalıştay ve toplantılarda Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Bülent PEKER temsil etti.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finanse ettiği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımları Dairesi Başkanlığı’nın Sözleşme Makamı olarak yer aldığı ve Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında hayat boyu öğrenme olanaklarını, kapsamlı stratejilerin geliştirilmesi ve uygulanması aracılığıyla iyileştirmek, hayat boyu öğrenme konusunda farkındalık oluşturmak ve hayat boyu öğrenmeye katılım oranını artırmak amacıyla birçok faaliyet hayata geçirildi.


Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenim Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkan Vekili Burak Çağatay DOĞAN’ ın da hazır bulunduğu kapanış konferansında, açılış konuşmalarını Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkan Yardımcısı Tibor Sztaricskai ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları’nın yaptığı konferansa, Ocak 2016’dan bugüne 24 pilot ilde yürütülmekte olan projenin çıktıları ve sürdürülebilirlik planı ile ilgili sunumlar yapıldı.


Projenin başından sonuna kadar aktif takipçisi olan firmamızın projedeki temsilcisi , Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Bülent PEKER teşekkür plaketini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkan Vekili Burak Çağatay DOĞAN’ın elinden aldı.


Daha güçlü bir Türkiye için atılacak her adımda yer almayı ve bu amaç doğrultusunda her tür sosyal sorumluluk projelerini desteklemeyi ilke edinildiğini belirten, TERMODİNAMİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet GÜRAN ; “Firmamız, sektörde öncü olduğu gibi bu alanda da öncülüğü kendisine misyon edinmiştir. Sektörün geleceğine yatırım yapan eğitim tabanlı bu tarz organizasyonlar Termodinamik olarak öncelikli konumuzdur. İnsanların değişken iş piyasasında rekabet edebilmeleri ve ekonomik, sosyal seviyelerini koruyabilmeleri için sürekli olarak kendilerini geliştirmeye ve yenilemeye ihtiyaçları vardır ve bu anlamda da öğrenim faaliyetini hayatlarının tüm aşamasında gerçekleştirebilirler. Yeter ki öğrenme kültürümüz güçlensin ve gelişsin.” dedi.


TERMODİNAMİK bu alanda aldığı misyonu, sorumluluk bilinciyle bugün olduğu gibi yarınlarda da yerine getirecektir. Bu sorumluluk bilinciyle sektörün  ve ülkenin geleceğine yatırım yapan TERMODİNAMİK, sosyal sorumluluk projelerinde görev almaya, geçmişte olduğu gibi gelecekte de devam edecektir.  
 
 
 

Ürün Katalogları

Termodinamik’in zengin ve herkese hitap eden ürün çeşitlerine, online katalog sayesinde ulaşabilirsiniz…

İncele
Destek Hattı

Her türlü teknik sorun ve ihtiyaçlarınız için ulaşabileceğiniz TD-Teknik çağrı merkezi hizmetinizde...

İncele

Termodinamik 2015 © Tüm hakkı saklıdır.