Anasayfa Haberler Termodinamikten Geleceğin Enerji Dünyasına Yatırım
Menü

Termodinamikten Geleceğin Enerji Dünyasına Yatırım

Termodinamikten Geleceğin Enerji Dünyasına Yatırım

Ülkemizde ısıtma sektöründe daha güçlü ve verimli adımlar atmak için her türlü sosyal sorumluluk projelerini desteklemeyi ilke edinen ve sektörde öncü olduğu gibi bu alanda da öncülüğü kendisine misyon edinen firmamız, geleceğin Türkiye’ sinde, dünya devletlerinin ve enerji örgütlerinin ısrarla üzerinde durduğu bir konu olan, yenilenebilir enerji uygulamaları ve sistem entegrasyonu konusunda yine bir Avrupa Birliği projesinde, bu konudaki bilgilenmelerin ve uygulamaların hayata geçirilmesi için eğitim faaliyetlerinin yürütülmesinde yer almaya devam etmektedir.

Uygulama kapsamında Ege Bölgesi Termodinamik Yetkili Servisleri’ ne 22-23 Ağustos 2019 tarihlerinde Yaşar Üniversitesi’ nde iki gün süren, enerji verimliliğinin gerekliği, yenilenebilir enerji kullanımı ve mantığı, Solar termal, fotovoltaik modüller, ısı pompaları, çalışma ve seçim hesapları, fotovoltaik sistemlerle isi pompalarının entegre edilmesi ve kontrolü konulu eğitim verilmiştir. Bu sayede geleceğin verimli ve çevreci sistemine servislerini hazırlamaya başlayan firmamız , bu uygulamalarını arttırarak sürdürecektir.

Termodinamik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güran;

“Gerek dünyamızda gerekse ülkemizde birincil enerji kaynakları incelendiğinde fosil yakıtların çok önemli bir yer teşkil ettiği gözlenmektedir. Fosil yakıtlı enerji tüketiminin sebep olduğu hava ve çevre kirliliğinin insan ve toplum yaşamına olumsuz etkilerini azaltmak, günümüz ve gelecek için en birincil görevimiz olmalıdır. Bu kullanımı yok edemeyiz ama mümkün olduğunca az kullanımla, çevre için zararı en aza indirmek, enerjiyi en verimli şekli ile kullanmak bizim elimizdedir.

AB ‘ nin de bu doğrultuda yaptığı ve dünya devletleri ile paylaşmakta olduğu enerji verimliliği hususunda bazı uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar zamanla ülkemizde de yer almaya başladı.

Ülkemizde tüketilen enerjinin 1/3’inin binalarda tüketilmekte olduğu düşünüldüğünde ve bu grubun içerisinde ısıtma sistemlerinin  %60 gibi bir oranla en büyük enerji sarfiyatında pay sahibi olduğu düşünüldüğünde, bu sektörde atılacak her adım önem teşkil etmektedir.

Böyle önemli bir projelerde yer almaktan, hayata geçirilmesinde pay sahibi olmaktan mutluluk duyuyor, özgün ve ileri teknoloji ürün yelpazesinde müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutma gayretiyle, milletimize en verimli ve en çevreci ürünler sunma gayretiyle, her zaman sektör içi programlarla ve periyodik aralıklarla eğitime destek vermeye çalışıyoruz.  Gerek teknik personel ve kullanıcı bilinçlendirilmesinde gerekse ürünlerimiz üzerinde solar bağlantı ve verimli sistem çalışmalarıyla geleceğin Türkiye’sine uygun olacak şekilde öncülük etmeye devam edecektir.

Termodinamik ailesi olarak, ülkemizin geleceğine yön veren, her sektörde nitelikli yetişmiş elemanlar yetiştirerek ülkemizin gücüne güç katacak olan bu tarz projelerde yer almaktan mutluluk duymaktayız. Yenilenebilir enerji ve ısıtma sistemlerine entegrasyonu ile, ısıtma sektörü için, firma olarak bu projede üzerimize düşen ne ise yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

TERMODİNAMİK bu alanda  aldığı misyonu, sorumluluk bilinciyle bu gün olduğu gibi yarınlarda da yerine getirecektir. Bu sorumluluk bilinciyle sektörün  ve ülkenin geleceğine yatırım yapan firmamız, ısıtma sektöründe ülke geleceğine yön veren önemli  projelerde görev almaya devam edecektir. 

Ürün Katalogları

Termodinamik’in zengin ve herkese hitap eden ürün çeşitlerine, online katalog sayesinde ulaşabilirsiniz…

İncele
Destek Hattı

Her türlü teknik sorun ve ihtiyaçlarınız için ulaşabileceğiniz TD-Teknik çağrı merkezi hizmetinizde...

İncele

Termodinamik 2015 © Tüm hakkı saklıdır.