Anasayfa Haberler Termodinamik Geleceğin Teminatı Gençlerimiz ile Deneyimlerini Paylaşıyor
Menü

Termodinamik Geleceğin Teminatı Gençlerimiz ile Deneyimlerini Paylaşıyor

Termodinamik Geleceğin Teminatı Gençlerimiz ile Deneyimlerini Paylaşıyor

Termodinamik Geleceğin Teminatı Gençlerimiz ile Deneyimlerini Paylaşıyor (7 Mayıs 2018)

 

Bornova Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim gören öğrencilerimize yönelik düzenlenen Kariyer Günleri konulu etkinliğe, firmamızın Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Bülent PEKER’ in katılımıyla sektörümüzün geleceği genç nesil ile buluşma fırsatı buldu.

Sektörün dinamiklerinin konuşulduğu ve iş dünyası olarak öğrencilerle tecrübelerin paylaşıldığı oturumda, öğrencilerin kendilerini okul döneminden başlayarak geliştirmeleri gerektiğine değinilerek, mezun olduktan sonra her türlü problemle karşılaşılabilineceği ve bu doğrultuda gençlerin eğitim dönemleri boyunca kendilerini bilgi ve deneyimle donatmaları gerektiği, hata yapmaktan korkmamaları ancak mümkün olduğunca az hata yapmaya çalışmaları gerektiği konusunda öneriler verildi. “Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.” mantığıyla genç arkadaşlarımıza hedeflerinin ne olduğunu belirlemeleri, kendilerine güvenmeleri ve bilgi seviyelerini yaşamlarının her döneminde arttırmaları gerektiğini vurgulayan Bülent Peker, “İnsanlar seçtikleri yada yapacakları iş hususunda, ya sevdiği işi yapmalı ya da yaptığı işi sevmeli, başarı bunun arkasından gelir”, dedi. Gençlerle yapılan bu güzel ve verimli buluşmada, gençlerin eğitim hayatı boyunca öğrendiği bilgileri pratiğe taşımada, iletişim becerilerinin artırılmasında, kişisel gelişimlerinin gerçekleştirilmesinde, eğitim gördükleri konuyla ilgili meslekleri tanımalarına ışık tutan firmamız; bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaşıyor olmanın gururunu yaşıyor.

 

Bornova Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nde gerçekleştirilen bu sosyal sorumluluk projesinde firma olarak yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden TERMODİNAMİK A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet GÜRAN; “Eğitim adına konulan her bir tuğla, güzel ülkemizin geleceğini yapılandırmaktadır. O nedenle de, üniversitelerimiz ve siz değerli gençlerimiz, gelecek adına bizlerin umudusunuz. Fırsat kaçtıktan, zaman geçtikten sonra durumun telafisi yoktur. Bugünkü durumumuz dünkü tercihlerimiz, bugünkü tercihlerimiz ise yarınki durumumuzdur. Öğrendiklerimiz sürekli değişiyor. Gençlerimizin kariyer yolculuğunda sürekli olarak kendilerini ve deneyimlerini gözden geçirmeleri önemlidir. Sakın ola ki, başladığınız işlerde yaptığınız şeyler size zor gelmesin, kolaya kaçmayın, yüksünmeyin. Yolun başında hemen pes etmeyin, umudunuzu yitirmeyin. Çalışmadan emek harcamadan gelinen nokta başarı sayılmaz, Kolay kazanılan, kolay kaybedilir. Her işte emek şarttır. Bu işi yapmak için mi okudum dediğiniz an hataya düşersiniz. Hataya düştüğünüzde de sıfırdan tekrar başlamak zorunda kalabilirsiniz “ dedi. İş dünyasının temsilci firmalarından biri olarak, geleceğin teminatı olan genç lise öğrencileriyle bir arada olmaktan, firma olarak mutluluk duyduklarını tekrar ifade eden Mehmet GÜRAN ,öğrencilerin sektörle bir araya gelerek kariyer planı yapmalarının önemine de değindi. Aynı zamanda üniversite ve liseler ile tüm sanayicilerin daha fazla bir araya gelerek bu konudaki işbirliğinin katlanarak artmasını temenni ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Böylesine değerli ve önemli bir projenin oluşumunda pay sahibi olan elit öğretmenlerimize ve ilgili okulun tüm yöneticilerine teşekkür ediyor, bu sektörde başarıyı hedefleyen tüm gençlere eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.

 

 

Ürün Katalogları

Termodinamik’in zengin ve herkese hitap eden ürün çeşitlerine, online katalog sayesinde ulaşabilirsiniz…

İncele
Destek Hattı

Her türlü teknik sorun ve ihtiyaçlarınız için ulaşabileceğiniz TD-Teknik çağrı merkezi hizmetinizde...

İncele

Termodinamik 2015 © Tüm hakkı saklıdır.